PIERWSZA DEBATA WYGRANA!

8 listopada nasi mówcy zmierzyli się z zespołem SP nr 1 w ramach debat oksfordzkich Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Junior.

Teza, której bronili, brzmiała: Ogrody zoologiczne powinny być zakazane.

Tezę dla SP nr 18 i SP nr 1 wylosowano 27 października podczas drugiego dnia szkolenia. Od razu nasz zespół rozpoczął przygotowania do rywalizacji zarówno do strony propozycji jak i opozycji.

Dwa tygodnie pracy (częstsze i dłuższe spotkania w szkole, wieczorne spotkania online, ustalanie wspólnego głosu, linii argumentacyjnej, przykładów) nie poszły na marne.

Z dwunastoosobowej przeszkolonej ekipy wyłoniono skład mówców do pierwszej debaty zewnętrznej:

• I mówca - Nadia Łoboda 6c
  • II mówca - Liliana Dębosz 6d
  • I doradca - Paweł Wróbel 6d
  • II doradca - Emil Płonka 6a
  • III mówca - Izabela Starzycka 6a
  • IV mówca - Jan Adamek 6

Nasi reprezentanci zdobyli 234 punkty!

Najlepszym mówcą debaty została Liliana Dębosz, na wyróżnienie zasłużył także Jan Adamek, który umiejętnie podsumował dyskusję.

Podczas starcia naszemu zespołowi kibicowali uczniowie klas 6a i 6d.

Kolejna debata już 5 stycznia.

Nad przygotowaniami zespołu do debaty czuwały: p. Ewa Szczebak, p. Monika Gdowska oraz TLD absolwentka naszej szkoły - Oliwia Cich.

FOTOGALERIA Z TEGO WYDARZENIA