ORYGINALNE BUDOWLE Z KLOCKÓW KONSTRUKCYJNYCH MORPHUN!

Zaangażowani uczniowie z klasy 5 B i 7 A, w ramach innowacji, tworzą oryginalne budowle z klocków konstrukcyjnych MORPHUN!

Klucz do kompetencji przyszłości z „Uczymy dzieci programować”, to zajęcia innowacyjne prowadzone w roku szkolnym 2022/23 przez  panie: Dagmarę Rasławską i Katarzynę Kawę. Atrakcję spotkań stanowią elementy kodowania, programowania, robotyki, rozwiązywania zagadek logicznych czy też zadań problemowych, do których rozwikłania niezbędna jest umiejętność tworzenia algorytmów oraz kreatywność.

Zaproponowane uczniom aktywności rozwijają kompetencje kluczowe. Podczas zajęć, które odbyły się 23 lutego 2023 r., uczniowie z klas 5B i 7A zostali zaproszeni do wspólnej nauki przez zabawę klockami konstrukcyjnymi MORPHUN (Robot Construction Set), zakupionymi Przez Szkołę Podstawową nr 18 im. Jana Kochanowskiego, w ramach Programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Klocki te pozwalają na tworzenie niepowtarzalnych wzorów. Uczniowie mieli możliwość skonstruowania obiektów w różnym stopniu zaawansowania i skomplikowania, a dzięki ruchomym elementom powstały oryginalne budowle, maszyny, pojazdy i roboty. Efekt zależał od umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań oraz czynnego i twórczego korzystania z własnej wyobraźni.