WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW- FINAŁY

10 maja 2019 r.  w Katowicach odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

32 drużyny z całej Polski (na dwóch  poziomach – klasy 1-4 i 5-8) rozwiązywały testy ze znajomości  konkursowych książek. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Dominika Podkopacz, Dominik Starzycki i Natalia Zach (wszyscy z klasy 5 b) pisali test dotyczący książki Justyny Balcewicz „Szkoła dyrektora Dreamera”.

11 maja 2019 r. uczestnicy finału  wraz z rodzicami wzięli udział w korowodzie  postaci z książek ulicami Katowic oraz zabawie integracyjnej „Rodzina na medal”.  Na zakończenie dwudniowych uroczystości ogłoszono wyniki konkursu, a  mistrzom i wicemistrzom czytania wręczono nagrody.  Nasza drużyna, reprezentująca województwo małopolskie,  zdobyła 6 miejsce  uzyskując 150 pkt./ 170 pkt.

Opiekunem naszej drużyny była pani Ewa Szczebak.