BITWA NA ARGUMENTY WYGRANA

Tym razem zwycięstwo wywalczyliśmy z zespołem SP nr 8 (1)!

Awans do półfinału Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Junior!

5 stycznia nasza szkolna grupa debatancka wygrała debatę z zespołem SP nr 8 (I) w ramach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Junior. W bitwie na argumenty zdobyła 241,5 pkt., przeciwnicy – 215 pkt.

Loża mędrców oceniająca debatę była jednomyślna, rozstrzygając pojedynek 3:0 dla naszych reprezentantów.

Teza, której przyszło bronić mówcom, brzmiała: „Świat byłby lepszy, gdybyśmy wyglądali tak samo”.

Wśród debatujących znaleźli się:

Mówca I – Julia Petecka 6a

Mówca II – Liliana Dębosz 6d

Doradca I – Paweł Wróbel 6d

Doradca II – Emil Płonka 6a

Mówca III – Izabela Starzycka 6a

Mówca IV – Jan Adamek 6b

Mówczynią debaty została Izabela Starzycka!

Drużynę z publiczności w dodatkowych mowach wsparły Nadia Łoboda z 6c i Julia Nowicka z 6b.

Czas przygotowań do debaty przypadł na okres świąteczny. Dwunastoosobowa szkolna grupa debatancka maksymalnie wykorzystała ferie świąteczne na liczne i wielogodzinne spotkania, ustalając linię argumentacyjną.

Kolejne starcie w siedzibie Tarnowskiej Ligi Debatanckiej  już w marcu!

Nad pracami grupy czuwały: p. Ewa Szczebak, p. Monika Gdowska oraz tutorka z ramienia TLD – Oliwia Cich.